ODLEGŁOŚĆ DO 100 KM

  • Ceny wycieczek obejmujące całkowity koszt imprezy ze wstępami, przewodnikiem, pilotem, ubezpieczeniem i transportem są przesyłane na adres mailowy po wyborze konkretnej oferty oraz podaniu liczebności grupy.
  • Istnieje możliwość dokupienia obiadu do każdej z wycieczek.
  • Przedstawione programy są propozycjami biura i mogą być modyfikowane na życzenie Klienta.
Burzenin – integracja w Sportowej Osadzie

Zajęcia sportowe – wojskowy tor przeszkód, park linowy, sala gier, strzelanie z łuku lub mini paintball. Szereg boisk – rozgrywki sportowe. Ognisko z pieczeniem kiełbasek, sałatką warzywną i herbatą.

Z wizytą w pasiece u pszczelarza

Wycieczkę należy zarezerwować z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

Wizyta w pasiece w Lipce („Pszczeli Świat”) – obserwacja na żywo pszczelarza przy pracy. Udział w programie edukacyjnym „Poznajemy życie pszczół”. Ognisko w chacie dymnej – pieczenie kiełbasek i degustacja różnych miodów. Wizyta w minizoo – możliwość głaskania i karmienia zwierząt. Spacer do rezerwatu przyrody Parowy Janinowskie.

Wycieczka ekologiczna „Od ziarenka do bochenka”

Poznanie wszystkich etapów powstawania chleba: wizyta na polu, formowanie bochenków i wypiek własnych chlebków. Obejrzenie maszyn i urządzeń rolniczych stosowanych dawniej i dziś. Wizyta w stajni. Poczęstunek. Wizyta w Muzeum Zabawek.

Inna tematyka wycieczki (do wyboru): „Mleczna droga”, „Lepienie gliny”, „Skąd się biorą jaja?”, „Wykopki i kiszenie kapusty, pieczenie kartofli”, „Wyplatanie «wikliny» papierowej”, „Sztuka kreatywnego recyklingu papieru”, „Zioła i rośliny zielarskie”.

Dinozaury w Kołacinku, arboretum w Rogowie

Zwiedzanie Parku Dinozaurów z ekspozycją 30 modeli prehistorycznych gadów naturalnej wielkości. Następnie zwiedzenie arboretum i alpinarium w Rogowie. Wizyta w Muzeum Lasu i Drewna.

Dinozaury w Kołacinku, Rogowska Kolejka Wąskotorowa

Zwiedzanie Parku Dinozaurów w Kołacinku, zabawy na terenie parku, zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Rogowie, oglądanie taboru kolejowego i sprzętu używanego na kolei.

Łęczyca – Tum

Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Łęczycy, gdzie pomieszkiwał diabeł Boruta, Archikolegiaty NMP i św. Aleksego w Tumie oraz skansenu budownictwa wiejskiego w Kwiatkówku.

Michałówka (przedszkola, klasy I-III szkoły podstawowej)

Wizyta w domowym minizoo (pawie indyjskie, kury, psy, koty, kaczki, gęsi, króliki, kozy, kuce szetlandzkie). Nauka rozróżniania ziaren zbóż. Poznanie narzędzi rolniczych oraz strojów regionalnych. Wehikuł czasu – wizyta w pokoju prababci. Ognisko z pieczeniem kiełbasek. Uczestnictwo w jednych z wybranych warsztatów: kraina mydełek, garncarstwo, pieczenie ciasteczek, papier czerpany, indiańskie opowieści.

Wycieczka do zamku w Łęczycy i wioski indiańskiej

Zwiedzanie zamku w Łęczycy, gdzie bywał diabeł Boruta. Uczestnictwo w lekcji o rycerstwie. Wizyta w wiosce indiańskiej Tatanka – w programie opowieści z życia Indian, malowanie twarzy, strzelanie z łuku, łapanie bizona za rogi, indiański tor przeszkód, tańce, pasowanie na Indianina, minizoo i wiele innych atrakcji. Ognisko z kiełbaskami.

Wycieczka do stadniny koni

Zwiedzanie stadniny (stajnia, hipodrom, przeszkody zaprzęgowe); pokaz siodłania i zaprzęgania oraz podstawowych czynności pielęgnacyjnych; przejażdżka bryczką; przejażdżka na konikach; strzelanie z łuku; ognisko i pieczenie kiełbasek; w czasie niepogody – oglądanie reportażu z imprez odbywających się w stadninie (festiwal, zawody). Na miejscu: boisko do piłki nożnej i kometki, dmuchane zjeżdżalnie.