Gajewniki

Zwiedzanie Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Wizyta w stajni, przejażdżki bryczkami po okolicy i na kucach, strzelanie z łuku, gra terenowa, zajęcia sportowe i plastyczne. Wycieczka do Skansenu Kolejnictwa w Karsznicach. Rekreacja w kompleksie basenowym w Zduńskiej Woli.

Zakwaterowanie i warunki pobytu: komfortowy pensjonat, pokoje z łazienkami, rozległy i ogrodzony teren z ujeżdżalniami, salami wielofunkcyjnymi i altanami.

Uniejów – Borysew – Kłodawa

Zwiedzanie Zoo-Safari w Borysewie z przewodnikiem. Wizyta w zwierzyńcu — minizoo (przejażdżka na kucach). Zwiedzanie z przewodnikiem zamku w Uniejowie oraz wejście na wieżę. Wycieczka do kopalni soli w Kłodawie. Wizyta w wiosce indiańskiej oraz w termach w Uniejowie, uczestnictwo w zajęciach sportowych.

Zakwaterowanie i warunki pobytu: pokoje z łazienkami i TV, duży plac zabaw, miejsca do grillowania i na ognisko.

Uniejów – Konin – Łęczyca – Solca

Pobyt na basenach termalnych w Uniejowie (ok. 2 godz.), zwiedzanie zamku i wejście na wieżę (z przewodnikiem). Terenowe zajęcia przyrodnicze z leśnikiem w Grodźcu (ścieżka edukacyjna w koronach drzew, zagroda wolnościowa dla zwierząt). Zwiedzanie parku „Mikroskala” w Koninie. Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Łęczycy, z lekcją historii średniowiecznego rycerstwa. Wizyta w skansenie w Kwiatkówku. Pobyt w wiosce indiańskiej w Solcy (tor przeszkód, strzelanie z łuku, rzuty włócznią, ognisko z pieczeniem kiełbasek i wiele innych atrakcji).

Zakwaterowanie i warunki pobytu: pokoje z łazienkami i TV, duży plac zabaw, miejsca do grillowania i na ognisko.

Spała

Zwiedzanie Parku Edukacyjno-Rozrywkowego „Mikrokosmos″ w Ujeździe. Zwiedzanie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich oraz spacer po Spale (w programie m.in. pomnik żubra, kościółek, wieża ciśnień). Zwiedzanie rezerwatu przyrody Niebieskie Źródła, Skansenu Rzeki Pilicy, zapory w Smardzewicach i Grot Nagórzyckich. Spotkanie z leśnikiem oraz spacer ścieżką edukacyjno-przyrodniczą. Przejazd kolejką carską do bunkra w Konewce, zajęcia sportowe, basen.

Zakwaterowanie i warunki pobytu: ośrodek położony w lesie, bardzo duży teren, pokoje 2-4-osobowe z łazienkami, TV, plac zabaw, boisko, piłkarzyki, bilard, stół do ping-ponga.

Sportowa osada w Burzeninie

Codzienne rozgrywki sportowe (bogata infrastruktura sportowo–rekreacyjna), wycieczki rowerowe, wojskowy tor przeszkód, trasa linowa pod opieką instruktora, tor łuczniczy, ścianka wspinaczkowa i wiele innych atrakcji.

Zakwaterowanie i warunki pobytu: 9-hektarowy ogrodzony, monitorowany teren w lesie sosnowym, z rozbudowaną siecią alejek; jednopiętrowe pawilony z przestronnymi pokojami 3-osobowymi oraz 2+3-osobowymi przechodnimi, z łazienkami i balkonami; bogata baza sportowa.

Załęcze k. Wielunia

Biegi na orientację. Zajęcia astronomiczne i ekologiczne. Ścieżka ekologiczna „Źródełko”. Wycieczka autokarowa, zajęcia plastyczne, dyskoteka, ognisko i wiele innych (wg indywidualnych zamówień).